אודותינו

דף הבית / אודותינו

בית חב"ד פדרו, גואטמלה נוסד בשנת ה'תשע"א -2011.
בית חב"ד פועל לרווחת תושבי הקהילה היהודית והמטיילים בגואטמלה

עשרות אלפי מטיילים ותיירים העוברים בגואטמלה כבר יודעים: ישנו מקום באגם אטיטלן בו מרגישים בבית. מקום עם דלתות פתוחות, קבלת פנים חמה ואווירה יהודית. בית חב"ד פדרו גואטמלה הינו הכתובת שלך לכל עניין יהודי. בואו להשתתף בפעילות היומיומית, לקבל מידע תיירותי. מסעדה ישראלית כשרה למהדרין, תפילות, שיעורים ופעילות חינוכית יהודית, להשתתף בארוחות שבת באווירה שמחה במיוחד. ליהנות בימי החגים ובאירועים מרגשים.

מטרתנו היא אחת ויחידה, הכנת העולם לקבלת פני משיח צדקנו!

חב"ד פדרו, אגם אטיטלן, גואטמלה.
הרב אברמי ושרה מאירי וכל המשפחה

בית חב"ד

הכפר הציורי ס. פדרו לה לגונה שבגואטמלה המכונה בפי המקומיים "מקום האביב הנצחי", שוכן בתוך גיא מוקף הרים על גדותיו של אגם אטיטלן המפורסם.

תיירים רבים המבקרים בסן פדרו נהנים מהנוף, מהאווירה ומעשרות האטרקציות שמציע האזור למטייליו. בניהם: רכיבה על סוסים, רכיבת אופנועים, טיפוס תצפיות, שווקים מקומיים, סיורי קפה,לימודי ספרדית ועוד... אך באלו לא מתומצת חווית הביקור המשפחתיות, החמימות והעזרה שמקבלים המבקרים בבית חב"ד סן פדרו עולה על כל חוויה שמילים יכולות לתאר.

מסעדה כשרה, ישיבות, שבתות בצוותא, מפגש עם מטיילים נוספים, פינת קפה ושירותי אינטרנט, קבלת חבילות, מענה לכל בעיה ו.. כן! גם אם סתם בא לכם לנוח, לפטפט ולחלוק חוויות – תרגישו בנוח!

בית חב"ד סן פדרו מקיים קשר הדוק עם אנשי הממשל בכפר, ושומר על יחסים טובים ומכובדים עם אנשי מפתח בסן פדרו, כגון: ראש העירייה, עמותות רווחה, סוכנויות טיולים ואנשי עסקים.

**אחת החוויות הנפוצות באזור היא תצפית מדהימה של הזריחה מפסגת ההר המכונה "האף האינדיאני" בית חב"ד מארגן פעמיים בשבוע יציאה למקום במחיר מוזל ובנוסף כולל ארוחת בוקר על אזור ירוק הצופה לאגם אטיטלן והסביבה לפרטים צרו קשר בבית חב"ד.

**ביום רביעי כל שבוע מארגן הבית חב"ד ערב שקשוקה מושקע במיוחד, הרשמה מראש חובה!

כחלק משיתוף הפעולה בין בית חב"ד לארגונים מקומיים אנו מתארגנים, בעזרת המטיילים, להגשת סיוע אקולוגי בכפר. הסיוע כולל, בין השאר: שמירה וניקיון האגם, התנדבות בבית הספר ועוד..

פעילותו של בית חב"ד מוערכת מאד בכפר ובאזור, בהיותכם מטיילים ישראלים הנכם מייצגים אותנו, אנא ייצגו אותנו בכבוד והשתדלו להתנהג בצורה המתאימה ליהודים.

**בימי שישי שבת מובטחת לכם הארוחה הטובה ביותר במרכז אמריקה ותבדקו אותנו!**

בנוסף מפעיל הבית חב"ד מסעדות -חלבי(espresso bar)  ובשרי( jerusalem ו hafalaferl) כשרות ואיכותיות עם אוכל ביתי מקצועי וטעים פלוס פלוס. תוכלו גם למצוא פה וויפי, בית כנסת, מקווה, קפה ותה חופשי ועוד המון...

לגבי רשימת מוצרים כשרים בגואטמלה, אין אחת רשמית כזו בגואטמלה עקב קהילה יהודית מצומצמת. אך תוכלו להיעזר ברשימה של מקסיקו ופנמה – למוצרים שמיוצרים שם ומיובאים- או לחפש סימני כשרות על המוצרים (ויש כאלה פה).

הרבה שואלים אותנו אם הבית חב"ד ממומן? התשובה היא לא, אין שום גוף שממן אותנו וגם אין לנו תרומות קבועות. בית חב"ד אינו גוף למטרת רווח אך בסופו של דבר צריך להכניס על מנת שיוכל להוציא. וזו הסיבה היחידה שאנו גובים על ארוחת שישי או על האש, על מנת לכסות הוצאות בלבד. כמו כן, מי שאין ביכולתו לעזור במימון ההוצאות השוטפות, זה לגמרי בסדר, העיקר שתגיעו ונהיה כולנו ביחד,

מחכים לכם:)

בואו נדבר בוואטסאפ